Понедельник Октябрь 22, 2018

24 ліпеня 1618 г. у свет упершыню ў гісторыі выйшла кніга, якая мела нязвыклую для таго часу назву - "Буквар". Выданне было прызвана дапамагаць і дзецям, і дарослым у нялёгкай справе авалодання граматай. У "Буквары" можна было знайсці алфавіт, практыкаванні па складанні з літар складоў, разнастайныя тэксты маральна-духоўнага характару для практыкі чытання і адначасова выхавання.

Вторник Октябрь 23, 2018

Среда Октябрь 24, 2018

Начало: 24.10.2018 15:00

Народнае літаратурнае аб'яднанне "Наддзвінне" і Музей беларускага кнігадрукавання запрашаюць усіх на святочны вечар з нагоды святкавання 60-годдзя з пачатку творчай дзейнасці Анатоля Паўлавіча Бясперстых!

Четверг Октябрь 25, 2018

Пятница Октябрь 26, 2018